Am nevoie de ajutor!!!

Infectii urinare

Postata de simo25 cu 11 ani in urma.

Buna am nevoie de mare ajutor bunica nu se simte prea bine a fost la medis si i sa spus ca are infectie urinara si ia dat tratament dupa tratament si-a facut din nou analize de urina a iesit ca are sange in urina ... din ce cauza poate fi ? Va multumesc si astept un raspuns

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Sunt necesare mai multe investigatii in sfera reno-ureterala; poate fi un calcul ureteral sau vezical, o afectare renala- gen glomeruloefrite, etc ( insotita de obicei si de alte modificari ale sumarului de urina), o formatiune tumorala, etc.
Este recomandat sa consulte medicul urolog.

simo25

acum 11 ani

Va multumesc pentru raspuns ... azi tocmai a fost la medicul de familie pt ai face trimitere la specialist ... uimirea mea este ca a trimiso la gnecologie... bunica mea a fost operata cu multi ani inainte .... ce a putea fi daca a fost trimisa la ginecologie e ceva grav??? . Va rog ajutati-ma!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil medicul a considerat ( in urma discutiei si a examinarii) ca este nevoie sa se excluda o sangerare ce provine din sfera genitala.