am cumva infectie urinara

Infectii urinare

Postata de tatyana_anna cu 11 ani in urma.

mi am facut analizele si nu stiu sa le citesc imi puteti spune :am leucocite 75 microl ;celule epiteliale plate relativ frecvente si leucocite frecvente densitate 1030 multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Prezenta leucocitelor sugereaza un proces inflamator al cailor urinare datorita bacteriilor, levurilor , etc. Leucocitele pot proveni si in urma contaminarii cu secretii vaginale.
Densitatea urinara este crescuta ceea ce sugereaza consumul insuficient de lichide.
Este bine sa determinati urocultura si sa efectuati si un consult ginecologic.