Alex

Infectii urinare

Postata de Ale. cu 13 ani in urma.

Puteti sa imi dati si mie u sfat va rog...am aflat acu 1 an de zile ca am 1 rinichi cazut ma gandeam ca asta poate sa fie si motivu pentru care am durerii groaznice la menstruatie si infectii dese urinare ...chiar nu stiu c sa fac!va multumesc anticipat

Raspunsuri (5)

Sari

acum 13 ani

Pentru durerile din cauza menstruatiei, cauta pe net, metode naturiste, caci sigur vei gasi multe pe care sa le poti aplica si sa te ajute.Eu am sfatuit-o pe fiica mea sa faca masaje in zona abdominala, o data pe zi, cu ulei de masline presat la rece, extravirgin, dupa masaj sa nu stergi uleiul, sa il lasi pe piele sa isi faca efectele de vindecare.Cauta sa consumi si laptisor de matca, regleaza problemele hormonale, gasesti la farmacie.Si eu am avut probleme urinare si le-am rezolvat la Ocna Sibiului, am facut bai in lacurile sarate si foarte bogate in substante care vindeca, sa mergi macar de doua ori pe an, cativa ani la rand, si se va regla si functiile rinichilor.
Poti masa cu acelasi ulei, seara, zona rinichilor, fara sa apesi, ca sa stimulezi functionarea lor normala, sa tii miinile, cu palmele spre ei, cateva minute pe zi, ca sa ii energizezi.Ceaiuri, lichide caldute, sunt ideale.
Sanatate si toate cele bune.

Iuli

acum 13 ani

Durerile menstruale nu au legatura cu rinichii, dar infectiile urinare pot avea. Ce intelegeti prin "rinichi cazut"?

DLD

acum 13 ani

Eu tin minte ca am avut un rinichi mai lasat cand eram copil (vreo 8-9 ani), acesta apasa pe vezica si uneori ma scapam pe mine noaptea din aceasta cauza. M-au dus parintii la medicul urolog si tin minte ca am facut ceva injectii cu un ac lung undeva in zona rinichilor o data sau de doua ori pe saptamana (nu mai retin cate saptamani) si mi s-a recomandat sa mai iau in greutate, fiind tare slabuta pe atunci, ca sa se formeze grasime sub rinichi si sa se ridice. Ideea e ca problema pare a se fi rezolvat, ca acum nu mai am probleme cu rinichii (doar cu grasimea :)) ).

Ale.

acum 13 ani

Sincer nu mi explic nici eu am aflat dintr o intamplare si asa mi s a zis la radiografie de 2 ori...

Adriana

acum 10 ani

Ce sa fac?am un rinichi cazut în burta (unde se face apendicita) am durer sus unde ar fi trebuit sa fie el