Albumina in urina?

Infectii urinare

Postata de alex2029 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Am fost diagnosticat cu o prostatita cronica in care am luat antibiotice timp de o luna (tavanic 500mg) iar in a 26 zi de tratament incepusem sa am gust amar in gura. ulterior dupa tratament la o saptamana dupa terminarea tratamentului am inceput sa iau Betmiga pastile una pe zi. si am observat ca urina mirosea, iar dupa ce lasam urina 6-8 ore se facea tulbure si mirosea si mai tare si avea albumina in ea destul de multa. Am luat 6 zile betmiga si am intrerupt. La reactii adverse zicea ca poate sa provoace infectii urinare medicamentul asta Betmiga, dar mi-am facut sumar de urina+urocultura si analizele au iesit bine. acuma tot asa urina initial nu miroase e limpede dar dupa 6-8 ore incepe sa miroasa ( nu ca inainte cand luam medicamentul) si mai are si putina albumina, dar albumina se vede doar dupa 6-8 ore. E normal sa fie albumina asta in urina sau?
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

alex2029

acum 6 ani

Am uitat sa mentionez faptul ca gustul amar in gura a persistat timp de aproximativ o saptamana si il aveam toata ziua iar dupa a trecut.

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Analize-de-laborator/analiza-urinei-analiza-caracterelor-fizice-si-chimice-ale-urinei-analiza_1280