Tratament?

Infectii fungice cutanate

Postata de Utilizator11556514837 cu 5 ani in urma.

Mi a iesit pe spate acum două săptămâni o pata maro..rosiatica de vreo 2cm,după care la câteva zile multe alte pete mult mai mici decat prima doar pe burta si spate,nu ma mănâncă nu nimic,doar parca acum aproape cred ca mi dispar după care se activează la ceva ,la transpirație, căldură, acum ar fi de culoare roșu acum spre maro.Am crezut ca este intoxicatie dar nu..Nu stiu cu ce sa mai dau..apa termala, clotrimazol,gel fără parabeni..dar probabil nu am luat produsele potrivite

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/ai-pete-pe-pielei-afla-de-ce-boli-poti-suferi_16783