vreau sa stiu

Infectii ale pielii

Postata de Mary Ely cu 12 ani in urma.

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Cind fac baie cu apa mai calda ,pielea incepe sa ma manince si ma inteapa ca inteteturile de tintar.In urma efectuari citorva analize recomandate de medicul de familie mia aparut doar o lipsa de calciu 7,8. D-na doctor nu poate sa-si dea seama ce se intimpla.Oare lipsa de calciu sa-mi cauzeze acea mincarime?Cu aceasta problema ma confrunt si cind merg la mare ,de la apa pentru ca la soare nu stau.Este cumva un tratament pentru aceasta boala?In urma cu 2luni am facut timp de 10 zile tratament cu levocetirizina actavis.Este bun acest tratament? ar trebui continuat? ma ajuta la apa sarata? daca nu ce mi-ati recomanda?Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

boala se numeste urticarie colinergica, pt care e bine sa faceti toate analizele de laborator uzuale, inclusiv un examen coproparazitar, examen de urina si examen stomatologic(radiografie dentara) pt a depista un focar infectios intern, apoi sa va dea reteta un medic dermatolog.

Remediu homeopat

acum 12 ani

Cumpara de la o farmacie homeopata remediul homeopatic Apis CH30 si cand apare asa ceva p***ao granula sau doua la distanta de 2 ore. O singura granula ca doza este suficienta. Dupa cateva cure o sa dispara probabil afectiunea, este un caz tipic ptz. acest remediu homeopat. Remediul costa 6 lei.
Poti uita diagnosticele si analizele medicinei alopate caci este absolut oarba la astfel de afectiuni. Pierzi doar timpul si bani. Daca nu te ajuta acest remediu homeopat mergi la un medic homeopat caci mai sunt catvea remedii similare, insa acesta este primul care trebuie incercat si cel mai probabil.