urgent!!!!

Infectii ale pielii

Postata de popa_andrey cu 11 ani in urma.

m-am epilat acum 3 saptamani si imediat am facut un dush fierbinte dupa care au aparut niste bubite albe apoi in acele locuri nu a mai putut iesii firul de par si sau format sub piele niste bubite rosii inestetice ce unguent pot folosii

Raspunsuri (2)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

A-ti facut probabil o foliculita postepilare; trebuie sa dezinfectati zona inainte si dupa epilare si sa aplicati imediat dupa un gel antibacterian gen Bacteo Apaysil; acum puteti folosi si acest gel citeva zile sau fucidin crema.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

daca punctele rosii postepilare nu produc mancarime, ci numai o mica senzatie de durere atunci cand le apasati, atunci e vorba de o foliculita stafilococica care se trateaza cu creme cu antibiotici la 12 ore(de ex. dermazin crema)