unghii

Infectii ale pielii

Postata de ovi_dica cu 14 ani in urma.

Am si eu o pb...facand sport de la ghete mi s-au innegrit unghiile de la degetele mari. Am mai continuat sa mai fac antren iar la una dintre unghii mi sa albit si incepe sa ma doara,iar pe dedesupt imi iese un lichid. Este puroi? Exista cv cu care as putea sa ma dau,sau sa las asa..?

Raspunsuri (4)

Maria C

acum 14 ani

Fa-ti curaj si mergi la medicul dermatolog sau la medicul de familie si vezi ce-ti spune, eu zic sa lasi asa, sa nu umblii la unghiile cu probleme.

Nu mai sta, fa-i o vizita medicului.

Sheila

acum 14 ani

Daca deja ai infectie mergi cat mai repede la un doctor, pot sa apara complicatii si vei ajunge sa nu te mai poti incalta

elena593114434

acum 14 ani

Va recomand sa mergeti la medicul dermatolog sau la medicul chirurg pentru a va examina. Este posibil sa fie nevoie de o mini interventie chirurgicala pentru a drena puroiul, spalatura cu antiseptice si antibiotic. Lasand aceasta infectie netratata, evolutia poate fi trenanta si ulterior tratamentul mult mai dificil.

mirela

acum 14 ani

este foarte dureros eu as merge la medic.