un fel de iritatie

Infectii ale pielii

Postata de gabicorbu cu 10 ani in urma.

buna seara, mi-au aparut de aproximativ un an ca niste iritatii pe spate si la ceafa, la ceafa am una mai mare care dispare si reapare,pielea e mai uscata si sunt ca niste bubite foarte mici si rosii care ma mananca mai ales dimineata si seara,pe umar am una mai mica de aproximativ 4 cm pielea e mai rosie,uscata si ma mananca,pe spate am de diferite marimi,seamana cu iritatia,vreau sa precizez ca ma duc la sala si transpir destul de mult.Este din cauza transpiratiei sau este o boala de piele?

Raspunsuri (1)

Dr. Mirela Telipan

acum 10 ani

Mergeti la medicul dermatolog ptr. certitudine dg. si trat. adecvat