Rozacee

Infectii ale pielii

Postata de RedHair cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Ma confrunt cu o rozacee pe ten de 10 ani impreuna cu demodex. Demodex-ul l-am aflat la Colentina prin analiza. Medicii nu au stiut pana acum sa-mi ofere un tratament adecvat si mai rau mi-am facut. Am primit intotdeauna tratament pentru acnee.

Dupa ce am studiat singura, ce simptome am, cum se prezinta tenul, credeti-ma ca mi-au luat luni bune sa aflu ce diagnostic am. Stiu ca tratamentul pentru rozacee este complex si necesita luni bune, nici nu o sa dispara aceasta problema doar se poate ameliora, trebuie sa fii intotdeauna atent la ce mananci, depinde mult de stilul de viata.

Antecedente: par roscat natural, piele alba, fotosensibilitate, alergica la cateva alimente.
Ajutati-ma din suflet, va rog, daca cunoasteti un medic bun pentru rozacee insotita de demodex. V-as fi recunoscatoare!

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Nu stiu ce tratamente a-ti mai urmat la colegi de-ai mei, dar eu va pot oferi sprijinul meu daca doriti. Puteti veni la un consult sa stabilim impreuna un nou plan de actiune. Datele mele de contact le puteti gasi pe site.

RedHair

acum 11 ani

Va multumesc din suflet. Imi voi face o programare la dvs.

Mirela Stegaru

acum 10 ani

Ai incercat tratamentul anti-acnee de la Thursday Plantation ?

Vecinul meu a folosit cremele si a fost tare multumit de tratament.
Pe langa tratamentul anti-acnee a mai folosit si un sapun organic cu ulei 100% pur din arbore de ceai.
Iti pot zice ca sapunul il folosesc si eu pentru excesul de sebum si sunt tare tare multumit de el.