rana deschisa

Infectii ale pielii

Postata de andreea25134228 cu 12 ani in urma.

m-am trezit de dimineata cu o eczema(rana decshisa) pe genunghiul stang,nu m-am lovit si nu stiu de unde ar putea fi, ma ustura cand pun mana.
as vrea sa stiu daca este vreo boala care are aceste simtopme,astept raspuns va rog pentru ca sunt speriata!

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

rana deschisa si eczema nu sunt acelasi lucru. Rana deschisa nu poate fi provocata decat de o lovitura, zgarietura etc. Eczema poate fi provocata de multi alti factori. In principiu nu cred sa fie nimic grav.

andreea25134228

acum 12 ani

ms mult iuli dar sunt speriata pentru ca nu am mai patit asa ceva

fff

acum 12 ani

ba da! este posibil fara lovitura! m-am trezit cu o rana pe spate, carne vie, se mareste si nu stiu de unde provineeeeeeeeeeeeeeeee sunt super speriata!