Probleme cu unghiile de la degetul mare picior (puroi?)

Infectii ale pielii

Postata de calin.l cu 11 ani in urma.

Buna

Am facut putin sport acum 2 zile, insa m-am accidentat la o oprire mai scurta. Rezultatul este la piciorul drept o unghie neagra si putina durere (am mai patit, cel mai probabil unghia va cadea) iar la piciorul stang sangerare fara unghie neagra. Problema (de unde si intrebarea) este ca la piciorul stang, curge un lichid incolor de sub unghie de 2 zile. Am pus rivanol in speranta ca va avea un rezultat bun dar nimic. De aseara a inceput sa ma si doara degetul. De unde ar putea sa vina acel lichid? Ar trebui sa imi fac griji? Care e un posibil tratament? Dupa cum spuneam folosesc rival, iar pentru unghia neagra un antiflembitic. Orice sfat e de ajutor.

O zi frumoasa.

Raspunsuri (4)

Olaru Petrus

acum 10 ani

eu am la fel o umflatura la degetu mare de la picior si carne crescuta pe sub unghie am dat cu tot felul de rahaturi si degeaba va rog frumos datimi un tratament ceva sa fie bun pentru vindecarea acestei umflaturi la picior

viorica

acum 10 ani

eu presupun ca este o infectie care s-a agravat cand te-ai lovit sfatul meu este sa mergi la dermatolog,iar rivanolul nu ajuta un unguent linistitor zic eu

Cristina

acum 10 ani

Si eu am patit exact același lucru.Am fost la doctor unde mi s-a spus ca am colț în carne(unghie încarnata).Până la urmă a trebuit sa ma operez.Degeaba m-am operat ca iar mi-a apărut.

george

acum 10 ani

buna ma numesc george,acum patru zile mi-am prins putin degetul la portiera unghia sa inegrit si mi sa umflat putin,intrebarea mea este,tre sa merg neaparat la doctor sau va trece cu timpul? multumesc