Preput crapat

Infectii ale pielii

Postata de f.mihai cu 12 ani in urma.

Buna ziua. De 23 zile pielea preputului este crapata, inflamata si mi se exfoliaza ca si cum ar fi piele moarta. Nu stiu de la ce ar putea aparea, ac***a in vedere ca nu am avut contact sexual neprotejat, iar igiena o mentin zilnic. De asemenea, cand incerc sa decalotez, nu pot complet, pielea crapandu-se mai mult. Cand ma duc la toaleta, in contact cu urina ustura, dar foarte putin. Este vorba de o infectie sau, din ce am mai citit pe forum, de cancer? Va multumesc anticipat pentru raspuns!

Raspunsuri (3)

Dr. Constantin Rusu

acum 12 ani

Pare sa fie o fimoza. Ar fi bine sa luati legatura cu un medic urolog.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

in orice caz este vorba de o infectie, e important de stiut varsta dvs. si cat aveti glicemia, o alta cauza posibila ar fi o uretrita cronica insesizabila de dvs., prin urmare se poate face un examen de secretie cu antibiograma pentru lichidul de secretie inflamatorie care a dus la strangerea preputului(boala se numeste fimoza infectioasa), dar reteta pt. inflamatia este in drept s-o prescrie medicul de familie sau medicul dermatolog.

Remediu homeopat

acum 12 ani

Nu te poate ajuta decat un remediu homeopat, este vorba de o dereglare metabolica la nivelul pielii si microbii sunt doar umarea ei si nu cauza, deci tratamentele cu antibiotice sunt absolut inutile la vindecare.
Mergi la un medic homeopat bun sau scrie-mi un email la *** pe yahoo.