Pitiriazis alb

Infectii ale pielii

Postata de Nicoleta Andreea1 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Acum 4 ani am avut pitiriazis alb (pete albe pe picior si gat care la expunerea la soare raman albe), am fost la dermatologie, mi-a dat tratament, dar acum vad ca au mai ramas cateva pete pe picior si nu mai stiu cum se numea unguentul recomandat de doctor. ma puteti ajuta cu numele unui unguent? Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

cel mai probabil vi s-au recomandat creme pe baza de imidazoli, cum este clotrimazolul. pentru mai multe variante de tratament puteti citi si cateva articole de pe acest site, cum ar fi acesta: //sfatulmedicului.ro/Pitiriazis/tinea-versicolor-pitiriazis-versicolor_1350

va urez o zi buna

Domnule doctor Georgescu

acum 12 ani

Observ din raspunsurile dvs. ca mai mult puneti intrebari decat sa oferiti un sfat. Mai mult, trimite-ti tot timpul catre anumite link-uri de pe acest site. Chiar sunteti doctor? Nu ma intelegeti gresit, doar ca nu va exprimati ca un doctor si imi vine greu sa cred. Pe pagina dvs. nu arata unde profesati. Sunteti amabil sa ne spuneti, eventual si specializarea? Sper sa nu va suparati, este doar o remarca si daca gresesc imi cer scuze