Pielea de pe coate si incheieturile degetelor

Infectii ale pielii

Postata de bolnavul2011 cu 13 ani in urma.

De vreo 4 - 5 ani am coatele foarte urate crapata pielea si daca spal bine bine cu buretele de baie se extinde dupa cateva zile...cred ca tot din cauza asta imi iese si matreata multa si pe urechi o coaja nu pe toata urechea dar e nasol...tot asa o coaja imi iese si a doua zi dupa barbierit ....stie cineva despre ce este vorba ? nu ma duc la medic momentan ...poate la vara dar pana atunci ce as putea incerca ca sa scap ?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Poate fi o ciuperca trebuie sa mergi neaparat la medic daca nu vrei sa se extinda si sa transmiti si altcuiva. Ar putea fi si o forma de psoriazis dar nu cred. Nu inteleg de ce sa nu mergi la medic.

Bolnavul2011

acum 13 ani

Iuli ms de raspuns dar deocamdata chiar nu ma pot duce la un medic decat in caz de urgenta de aia am intrebat aici .

acum 13 ani

Poti sa mergi si la o farmacie.Eu am folosit o crema cu vitamina A pentru intretinerea si tratarea tegumentelor uscate sau descuamate, utila in: acnee,arsuri,ulcere cronice ale gambei,psoriazis. Mie mi-a aparut de la detergenti la degete.Dar la tine poate sa fie vorba despre altceva. Daca nu te poti duce la doctor, macar la o farmacie iti este usor sa ajungi.

dan xxxx

acum 11 ani

am placi de matreata fffff multa am folosit de toate nizoral..sampon ....otet...sampoane 1000 feluri..ufff numai stiu ce sa fac? dupa jumate de ora de la spalare reapare...solutii? stie cineva?