picior de atlet

Infectii ale pielii

Postata de cami1234 cu 11 ani in urma.

sunt ani de cand nu pot scapa de aceasta boala.am facut tratament cu toate produsele existente pe piata.multumesc

Raspunsuri (4)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Nu mentionati ce trat. a-ti urmat si daca v-a urmarit un medic dermatolog; in micoza cronica poate fi nevoie de trat. prelungit sistemic si local, impreuna cu dezinfectia pantofilor ptr. a preveni reinfectia si a unghiilor ,daca sunt infectate. De asemenea trebuie combatuta transpiratia excesiva daca exista, ptr. ca ciuperca se dezvolta in mediul cald si umed.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

trebuie sa va prezentati la medicul de familie sa va consulte pt. un diagnostic corect si apoi, daca e cazul sa va trimita la un medic de specialitate pt. a rezolva problema.

Durnea

acum 11 ani

Am aceasta afectiune de multa vreme. As dori sa o pot elimina. Astept sugesstiile dumneavoastra. Multumec anticiapt

viki

acum 10 ani

Pentru ciperca picior de atlet exista (ulei arbore de ceai) se compara en plafar 10 picaturi an un lighiean cu
Apa De 2 ori PE zi timp de 6-12 luni depinde cat este de grav su am CE al tu PE unghii poti sea día cu ulei direct. A-mi ver scuze pt greselile de ortografie. planta se numeste malelauca si creste en Australia mal mute informatii gasesti en internet