Pete maro pe piele

Infectii ale pielii

Postata de alex.draghici cu 7 ani in urma.

Buna ziua,
Apelez la dumneavoastra deoarece am o mare temere sa ajung la un dermatolog sau la un venerolog din motive de frica si pudicitate.
Am 39 ani si de cca. 2-3 ani au inceput sa imi apara niste pete(alunite) nu stiu cum sa le numesc pe maini (partea superioara), pe spate, pe abdomen, pe picioare partea superioara, am cate una si pe un deget si in talpa dar foarte mici) si inclusiv niste pete asemanatoare petelor din nastere in zona pubiana (penis si scrot mai deschise la culoare), cea mai mare cred ca are in jur de 2cm (pe spate), restul sunt mici punctiforme toate sunt la nivelul pielii. Unele sunt mai deschise la culoare iar altele mai inchise.
Nu ma deranjeaza, nu ma mananca doar ca mi se par instetice si ma trimit cu gandul ca sunt melanoame...etc.Am devenit asa de preocupat de ele incat le analizez zilnic; in curand cred ca o sa devin depresiv. Atasez aici si niste linku-uri cu poze poate va puteti da seama despre ce este vorba:

adresa_web_filtrata /a/iOHPc

Am facut de curand analizele de sange: HGL, Biochimie, VSH, transaminaze hepatice, etc toate fiid in limitele normale cu exceptia unor netrofile putin mai mici, monocite si limfocite (doar valarile procenuale) putin mai mari. Dar in perioada respectiva suferisem o viroza+faringita pe care am tratat-o cu medicamente iar medicul mi-a spus ca de acolo sunt modificarile respective.
Mentionez ca sunt purtator inactiv de virus B de cca. 13 ani pentru care am luat protectoare pt. ficat gen lagosa si liv, 52.

Va multumesc...

Raspunsuri (1)

alex.draghici

acum 7 ani

Poze:
imgur.com/a/iOHPc