Pete maro pe fata

Infectii ale pielii

Postata de fefe03 cu 10 ani in urma.

Ca multe alte femei am si eu o problema cu pete maronii pe fata. De vreo 2 ani ma chinui cu niste pete pe fata, in zona ochilor, si deasupra buzei superioare. Nu stiu ce creme sa mai folosec, am crema cu protectie ridicata, am urmat un tratament timp de un an si tot nu mi-au trecut. Ele nu dispar nici in celelalte anotimpuri, doar ca vara mi se par mai accentuate,foarte vizibile ,iar cu trecerea anilor parca se inmultesc. Precizez ca nu am un ten acneic. Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Diana

acum 9 ani

Buna!Aceeasi,problema o am si eu si nu inteleg de ce...petele mele sunt pe frunte si mi-au aparut de cateva zile....sunt disperata,nu stiu cum au aparut si nici cum sa le tratez......arata groaznic si sunt destul de vizibile....daca intre timp ai gasit o rezolvare la problema ta,te-as ruga sa ma ajuti si pe mine!Meci anticipat! :)

Didina Auras

acum 8 ani

Mie mi-au apărut pete maronii pe la 20 de ani și după 16 ani tot nu au dispărut.Am folosit tincturi de depigmentare care ardeau și creme fffff scumpe la sfatul medicului și o pata a disparut și a reapărut mărită după 2 luni.