Nodul

Infectii ale pielii

Postata de Bale cu 9 ani in urma.

Sub bratul stang, am un nodul de marimea unui bob de mazare si doare la atingere .

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Poate fi un ganglion ( adenopatie) sau hidrosadenita ( inflamarea glandei sudoripare).
Este recomandat sa consultati medicul de familie pentru evaluare.

Utilizator11534551474

acum 5 ani

Stimata domana Doctor, mi-a apărut acum trei luni ceva sub brat gen ca boabe de fasole, după care au dispărut. Acum mi-au ieșit și la dreapta, și la stânga. Am fost la farmacie, mi sa spus sa ma spăl fără sa mai dau deodorant. Acum s-au retras, dar au reapărut. Credeți ca este ceva grav????? Ma doare la atingere, chiar și când mișc brațele in sus. m-am speriat tare mi-e și frica sa fac ecografie, am 31 de ani !!! Va rog aștept un rapsuns, sunt tare speriata, mai ales ca eu deja ma confrunt cu anxietate. Va mulțumesc din suflet anticipat!! Angelica