negi

Infectii ale pielii

Postata de S.A.M. cu 11 ani in urma.

Buna,
Partenerul de viata de 10 ani are niste negi in zona perinala.
Am incercat timp de 2 ani cu solutie preparat recomandat de dermatolog.
Intrebarea mea este daca se poate folosi in zona aceea crioterapia, sprayul ce ingheata...
Multumesc de raspuns.Ana.

Raspunsuri (2)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Probabil ca este vorba de condiloame genitale; daca nu a-ti reusit cu sol. medicul dermatolog le poate cauteriza, mai putin crioterapia.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

semnificatia termenului pop**ar de "negi" poate avea numeroase diagnostice dermatologice care au tratamente diferite, prin urmare trebuie sa consultati un medic dermatolog de la cea mai apropiata CLINICA UNIVERSITARA, deoarece aceasta are la dispozitie numeroase aparate de investigatie paraclinica dermatologica pe care alte policlinici nu le au in laboratoarele lor.