negi zona genitala

Infectii ale pielii

Postata de florilarisa cu 13 ani in urma.

Buna ziua, desi este neplacut subiectul va rog mult sa imi oferiti un raspuns URGENT!!!!!!!, cam in urma cu o luna mi-a aparut la clitoris si chiar pe taietura de la nastere o bucata de piele de marimea unui varf de ac, pana acum a crescut are forma unuei gamalii de chibrit si au mai aparut altele, in total 3. Sotul meu are si el trei in zona preputului. Nu stim caruia dintre noi i-a aparut primul. Nu sunt dureroase, nu creaza mancarime, nici nu sunt distincte la culoare. Ce poate fi???????????????

Raspunsuri (5)

Adrienne

acum 13 ani

Sunt condiloame [ o tulpina a virusului HPV,necancerigena ], mergi la ginecologie pt. un control si tratament.

florilarisa

acum 13 ani

va rog, mai multe detalii sau o adresa de net sa citesc
PLS, suntem foarte speriati

florilarisa

acum 13 ani

este posibil sa fi contactat virusul la nastere, in urma cu 9 luni, eu sigur nu am avut alt partener afara de sotul meu, e primul si singurul, .....inseamna ca el a adus virusul???

Iuli

acum 13 ani

Da, posibil sa fi luat de la el, dar nu e obligatoriu.

Adrienne

acum 13 ani

Tasteaza " condiloame genitale " si vei gasi toate informatiile necesare.