muscatura de capusa

Infectii ale pielii

Postata de DOLI cu 12 ani in urma.

buna ziua!sotul meu a fost muscat de o capusa ,pe gamba dreapta ,are o rana destul de urata ,cei de la urgente zic ca au scos capul capusei dar rana e tot mai urata si dureroasa.De 4 zile e internat la spitalul de boli contagioase ,i se face tratament de specialitate dar rana nu i se vindeca.As dori un sfat cat mai repede se poate ,ce e de facut sau la ce medic sa mergem daca ei nu ii dau de cap ce are. va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,
sotul dumneavoastra este cunoscut si cu alte boli? urmeaza vreun tratament? a mai avut astfel de reactii la intepaturile de insecte?
totusi, sunt de parere ca ar trebui sa ii lasati pe cei de la boli infectioase sa isi faca datoria. este posibil ca locul respectiv sa se fi suprainfectat daca ziceti ca este din ce in ce mai rau, caz in care tot internarea in spitalul de boli infectioase este recomandata.

va urez o seara buna

DOLI

acum 12 ani

nu are alte boli si nici nu urmeaza vreun tratament ,alte probleme cu insectele nu a avut.problema e ca rana e suprainfectata , nu a stiut ce are pana nu a mers la urgente si cred ca a stat cam 8 zile cu capusa in picior.multumesc mult!