mic bulb sub piele

Infectii ale pielii

Postata de pop33112889 cu 13 ani in urma.

buna ziua.
am si eu o mica problema. intr-una din zilele trecute m-am trezit cu ceea ce parea a fi un cucui in frunte. la inceput s-a inflamat ca in urma unei lovituri,dar dupa aia a inceput sa ma doara, ca si cum iesea un cos de sub piele,ceea ce si am crezut k e initial. numai k a trecut deja cam o saptamana si nu a erupt, in schimb am ramas cu un mic bulb tare sub piele. nu e foarte mare dar e clar vizibil si as vrea sa stiu daca o sa am probleme cu el sau va disparea de la sine? mai precizez k acum nici nu mai ma doare daca il apas.
Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

sari

acum 13 ani

Eu ti-as recomanda urmatoarele
- sa mergi la un medic bun dermatolog, sa vezi ce este acolo
- daca vrei, poti si la neurologie, sa faci ceva investigatii la nivelul capului
- sa aplici frunze de varza, le legi cu un batic peste seara pana a doua zi dimineata, si sigur aceasta va extrage tot ceea ce este in plus, toxic, nociv in zona respectiva.
Am vazut persoane care ignora aceste semne, dar este mai bine sa previi decat sa vindeci.

pop33112889

acum 13 ani

multumesc pentru sfat.
la medic nu pot sa merg pt k sunt in strainatate si din pacate nu am timp.
dar o sa incerc acasa...
multumesc inca o data.