Mancarime

Infectii ale pielii

Postata de pichon cu 12 ani in urma.

Buna ziua, am niste mancarimi in zona penisului si cand ma scarpin ma irit si parca ma mananca si mai tare. As vrea sa stiu daca se poate, daca este vorba de vreo infectie.

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Acest prurit în zona genitală poate fi determinat fie de o afecţiune dermatologică (iritatii ale pielii), de prezenţa unei boli cu transmitere sexuală (BTS) sau de alergii. Pentru a se stabili un diagnostic exact recomand consultul unui medic dermato-venerolog

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

este strict necesar sa fiti consultat de un medic dermatolog, fara sa faceti in prealabil un tratament local (creme, unguente etc) ca sa nu modificati aspectul natural al bolii; este posibil sa fie vorba de mai multe alternative diagnostice: prurit alergic, micoza sau alti agenti cauzali microorganismici care sa produca mancarime; nu strica daca faceti si o glicemie in prealabil

Lai ciuperca

acum 7 ani

Freacate cu scula de tocul usii...rezultat rapid.