Lipsa de calciu

Infectii ale pielii

Postata de ..::Mihaitza::.. cu 14 ani in urma.

Buna ziua , ma numesc Mihai , am 13 ani , sunt din Craiova si am o problema de sanatate .
In urma cu 2-3 zile , am observat ca mainile mele se decojesc si incep sa devina foarte aspre . La inceput am crezut ca este din cauza apei , dar dupa aceea mi-am dat seama ca nu ... .

Imi poate recomanda cineva o dieta ceva? Trebuie sa consum vreun aliment? Ori sa consum lactate , cereale etc?

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

Aceste probleme, de sanatate a pielii,daca nu este vorba despre substante chimice sau traumatisme, se datoreaza lipsei de vitamine si in deosebi vit. A. Dar pentru ca tu nu stii ce doza sa iei, cel mai bine este sa te uiti pe net si sa alegi un complex de vitamine si minerale,care ti se pare mai bun. Si sunt multe,de ex : Supradin junior ,Centrum Junior ,Lifepak Junior, Actival Junior, etc. Ar fi bine sa le ceri ajutorul parintilor.

..::Mihaitza::..

acum 14 ani

Multumesc , am sa le transmit si parintilor ...