Linii Albe Pe Piele

Infectii ale pielii

Postata de dariuszbogdan cu 11 ani in urma.

Buna ziua, mi-au iesit mai multe linii albe pe mana stanga... La inceput a fost doar una dar acum sunt 6 mari si cateva de marimea unei unghii. Nu sunt mai late decat o sarma de aluminiu... stie cineva cauza ?

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 11 ani

Citeste despre VITILIGO , poate gasesti raspunsul . Ar fi bine sa te vada un dermatolog ,pentru a pune un diagnostic si a prescrie un eventual tratament.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul dermatolog pentru un diagnostic cert.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

este nevoie sa mergeti la un medic dermatolog cu trimitere de la medicul de familie pt a va investiga prin modalitati clinice si de laborator pt a pun eun diagnostic exact;atunci cand leziunile dermatologice sunt unilaterale, cauza este predominant exogena(ecologica de mediu exterior) iar cand sunt aproximativ simetrice cauza este predominent interna(genetica, predispozitie alergica) etc

dariuszbogdan

acum 11 ani

Multumesc, nu am mers niciunde pentru ca locuiesc in Marea Britanie si sistemul medical aici este cam diferit (medicul meu de familie mi-a spus sa mai astept catva timp pentru a vedea daca situatia se inrautateste). Din fericire nu au mai iesit alte linii, dar din spusele unor colegi am aflat ca s-ar putea din cauza grasimii/schimbarilor de corp. Tin sa va spun ca am 17 ani,