infectie la degetul de la mana si la picioare

Infectii ale pielii

Postata de geooo cu 13 ani in urma.

buna,am o mare problema pt ca am mancarimi la degetele d la picioare,m intai am avut la degetul mic d la1picior dar desi am folosit unguente,am renuntat si s-a extins la toate degetele,la ambele picioare,si a inceput sa s jupoaie si p talpa si p degetul mare p talpa pielea... iar d 2luni am o problema da un deget d la mana si cred k este d la picioare pt ca ma scarpinam uneori...la mana s fac puroiase,besicutze nu stiu cum sa le zic,sunt foarte mici si albe cu lichid,apoi au iesit sub unghie si unghia s dezlipea din c in c m mult pt ca o tai cu unghiera mereu cand s vede asa,iar pielea ramane rosie pt ca acele puroiase s sprag dupa c tai unghia,va rog sa ma ajutati,acum folosesc nail expert dar inca nu vad nici1rezultat si au trecut3saptamani d cand il folosesc.

Raspunsuri (3)

mica

acum 13 ani

Am folosit clotrimazol si am scapat dar e bine sa intrebi un dermatolog

jean

acum 12 ani

mai multe raspunsuri pt. macarimi la picioare si unghii ingrosate. multumesc

alina besliaga

acum 11 ani

estebun clorimazol ,ptr:acnee,pete,arsuri,zgarieturi,cred si ptr infectie la deget,am sa incerc cu clotriimazol la copil,nustiu daca ii va trece la deget:)foarte bun