Herpes simplex tip 1+2 IgG - pozitiv

Infectii ale pielii Prevenire herpes simplex

Postata de Dee85 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
Am dat recent niste analize,care sunt bine de dat inainte de concepere. Si au iesit urmatoarele rezultate:
Citomegalovirus IgG - Negativ (0,196 UI);
Herpes simplex virus tip 2 IgG - Negativ (0,026 UI);
Herpes simplex virus tip 1+2 IgG - POZITIV (1,490 UI); norma fiind

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Prezenta anticorpilor de tip IgG sugereaza ca ati avut la un moment dat infectia acuta cu virusul herpes simplex in trecut; acest tip de anticorpi pot persista ani indelungati post infectie, daca nu chiar toata viata. Ei nu prezinta nici-un risc in sarcina.

Dee85

acum 10 ani

Va multumesc mult. Chiar imi faceam griji. Acum insa pot fi linistita :)

Monica

acum 10 ani

Buna ziua,
Ma aflu in faza de preconcepere , la sfarsitul lunii august urmand a face FIV...
In urma recoltarii de probe a rezultat: CMV IgG >250
CMV IgM negativ 0,135

campan ingrid

acum 8 ani

Buna ziua imi puteti spune ce inseamna 20,0 IgM 40.0 uml neconcludent si IgM 40,0 pozitiv la fel si IgG 10,0 pozitiv asa iau iesit analizele la baietelul meu de 3 ani jumate multumesc