Foliculita

Infectii ale pielii

Postata de hetty cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o problema azi am detectat cu ajutorul medicui am o infectie numita foliculita nu stiu prea multe desprea acum ma documentez si am ramas surprinsa vazand, medicul mia prescris Fucidin crema, m-ar interesa daca as avea nevoie de un anume tratament care sa contina si intarirea imunitatii si disparitia lor?

Raspunsuri (1)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

foliculita apare in foarte multe boli asa ca e nevoie sa va vada un medic dermatolog de la o clinica universitara unde au mai multe laboratoare de analize dermatologice ca sa puna un diagnostic exact si un tratament competent.