fistula perianala

Infectii ale pielii

Postata de Vasile107125973 cu 10 ani in urma.

Am fost operat de 5 ori cu diagnosticul "abces perianal".Dupa ultima operatie mi s-a comunicat ca a fost descoperita o fistula,s-a fixat o drena de silicon urmand ca dupa 8 saptamani sa fiu operat pt eliminare definitiva.Mi s-au recomandat bai cu ceai negru si verde fara antibiotic.As dori sa aflu daca un tratament cu antibiotic ar ajuta la eliminarea infectiei si as dori sa stiu si tipul de antibiotic ce trebuie administrat.

Raspunsuri (1)

Tibi

acum un an

Am fost și eu operat de abces perianal. Într-adevăr recidivează dar cu ajutorul unor supozitoare care trebuie administrate la primele semne ca începe
Sa acumuleze puroi. La palpare cum simțim o ușoară jenă care nu ar trebui sa existe folosim supozitoarele, câte 1 în fiecare seara pana la dispariția simptomelor. Se numesc Carpicon,, S''
Supozitoare cu propolis și rășină de brad. Costa 20 RON și fac toți banii. Cu asta am reușit sa tratez 3 recidive.