Escare

Infectii ale pielii

Postata de silvicoman cu 12 ani in urma.

Se mai poate folosi dermazinul pe tesutul fara infectie ? dermazinul se mai poate folosi daca plaga e in curs de vindecare?

Raspunsuri (7)

Omnia

acum 12 ani

Buna ziua,

Puteti afla mai multe informatii citind materialul sau apeland gratuit serviciul de consultanta (gasiti info in finalul articolului).
//sfatulmedicului.ro/Infectii-ale-pielii--tesutului-subcutanat-si-muscular/sfaturi-practice-in-ingrijirea-escarelor_8447

Mie mi-au fost de mare ajutor!

silvicoman

acum 12 ani

Multumesc ,dar nu pot recomanda la o persoana care are un venit prea mic pentru produsele acestea ,un tratament mai clasic asa dori,e foarte costisitor tratamentul cu produsele pe care le-am vazut pe acest site, Cu respect Silvia

mihaela9922

acum 12 ani

daca nu este prea tarziu pt raspuns eu am folosit cutaden crema, a fost foarte bun

silvicoman

acum 12 ani

Multumesc ,am sa incerc si cu el .Cu stima Silvia

mihaela9922

acum 12 ani

se mai poate folosi pt escare daca tesutul nu este foarte afectat bioxiteracor spray daca se mai gaseste este foarte bun cicatrizant

Cristina

acum 10 ani

da, bioxiteracor se gaseste sub denumirea de Oximed si este foarte eficient pentru escare

Ioana

acum 10 ani

Pentru escare si pentru rani in general -arsuri, ulceratii, taieturi recomand Flamozil.
Este un gel hidrocoloidal, special conceput pentru tratarea ranilor acute sau cronice, deschise sau inchise.