eruptie

Infectii ale pielii

Postata de andreivfp cu 12 ani in urma.

acum 2-3 saptamani in urma au inceput sami apara niste bubite rosii sub forma de cosuri doar ca sun cu lichid galbui-transparent....ce ar putea fii?

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

ne-ati putea scrie mai multe detalii despre eruptia dumneavoastra? spre exemplu in ce zone au aparut aceste bubite, cat de multe au fost, daca le puteti corela cu alt eveniment recent, daca in ultima perioada ati urmat vreun tratament medicamentos, etc.

va urez o seara buna

balan mariana

acum 10 ani

BunaBuna ziua,am un baietel de 5 ani di timp de 3 saptamini iau iesit de 2 ori aceste pete,bubite rosii pe corp si îl maninca.nu îmi explic cauza.prima data când iau iesit înainte cu 2-3 ore ii dadusem ptr.prima data vitamina C cu echonaceea si propolis si am dedus ca ar fi de acolo .dr.pediatru a spus ca nu ar fi de acolo ca ar fi de la alimentatie.acuma i-am dat iar si vad ca iar au iesit dar după o săptămână de cine am început sa ii dau
mă mai gândesc la o varianta cea a ciocolatei sa nu fie de la ea

ce mă puteri sfatui
.astept un răspuns.va mentionez ca primele bubite si acuma iau rămas urmele pe corp.va multumesc.