doua deget umflate

Infectii ale pielii

Postata de gygy10 cu 13 ani in urma.

Va rog urgent sa-mi indicati un tratament sau un unguent pentru ca doua degete de la mana dreapta sunt umflate,unul dintre ele ma ustura,noaptea sunt mai umflate.Mentionez ca acum 3 ani la unul dintre degete m-am taiat in metalul de la o conserva si foarte greu mi s-a prins rana si de atunci ramasesem cu degetul aratator putin bombat.(probabil s-a taiat un ligament al degetului pe fata dorsala).De atunci n-am mai avut nimic,iar acum de curand am observat ca ma ustura si am observat o mica zgarietura in aproape acelasi loc ,mi s-a umflat si ma ustura si degetul de langa el s-a umflat nu stiu de ce :abia se indoaie.E posibil sa fie o infectie?Cu o luna in urma pe degetul aratator am avut o mica infectie pe prima falanga de sus,acelasi deget!Am avut o intepatura de ac probabil care s-a infectat.Multumesc.

Raspunsuri (1)

gygy10

acum 13 ani

Va multumesc foarte mult,asa este simt durere care radiaza din locul infectat si chiar o mancarime a pielii si ustura:).Multumesc.