Dermatita Seboreica copil de 10 ani?

Infectii ale pielii

Postata de Meltei cu 7 ani in urma.

Buna ziua.Am o fertita de 10 ani care de 3 ani aproape ne confruntam cu coji si pustule la nivelul firului de par se scarpina mult si produce pete rosii aproape de sangerare.Am fost la 3 medici dermatologi cu tratamente diferite ,dar totul este la fel dimpotriva mai rau de 2 zile. A avut Dalacin,Prurimed,Nizoral,Diprosalic,Pevaryl,Clobex si am folosit si fucidin de 2 ori pe saptamana timp de 3 saptamani si inca o multime de sampoane.De kla cortizon mi.-a facut fetita o alergie ,si de atunci pare ca s-a agravat si mai mult.Va rog mult daca puteti sa ma ajutati cu un sfat.
Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Utilizator21547410108

acum 5 ani

Aceeasi problema o avem si noi, tot la 10 ani, dar se pare ca e psoriazis. Ati gasit vreo rezolvare?