cum sa scap de papiloame

Infectii ale pielii

Postata de carol6 cu 12 ani in urma.

intrebare---cum pott sa scap de papiloame am si sub brat si pe linga pleoape,sint mici dar inestetice,exista vreo crema , solutie sau doar cauterizarea

Raspunsuri (13)

carol6

acum 12 ani

cum pot sa scap si eu de papilome, am sub brat,,si in zona pleopelor, sint mici dar inestetice,

victoras

acum 12 ani

Din cite stiu eu,papiloamele sunt de origine virotica si nu exista alta solutie decit cauterizarea.In privinta ei nu trebuie sa iti faci probleme,nu este insuportabila.nu simti decit piscatura de la arcul electric.Am facut si eu o astfel de interventie si e ok.

carol6

acum 12 ani

mersi mult pt incurajare, dar nu exista un unguent ,,sau altceva,,, am inteles ca si cu azot lichid ,,inghetare,, sau asa ceva, cica exista in farmacii, asa ceva si merge si la negi,sticluta cu azot sau ce o fi,, oricum sint foarte inestetice,,si pana la urma trebuiesa fac ceva fiindca am ff multe, pe git , pleoape, sub brat--daca cineva stie vreun leac ,,babesc,,---va rog postatil,, sanantate

cristina

acum 12 ani

este f periculos sa le arzi ca pe negi si sa ramana rana. doar se cauterizeaza la medic. succes!

carol6

acum 12 ani

mersi mult --pana la urma asa o sa fac cam cit costa cauterizarea

victoras

acum 12 ani

Din cite stiu eu,nu costanimic!Ai nevoie doar de un bilet de trimitere de la medicul de familie catre serviciul de DERMATOLOGIE!

Dianaardeleanu

acum 11 ani

Nu costa nimic????Bine ar fi....si eu am aceeasi problema.....

MIHAELA

acum 11 ani

CUM POT SCAPA DE PAPILOAME? LE AM IN JURUL OCHIULUI DREPT ,PE OBRAZUL DREPT SI PE GIT?

Miu

acum 10 ani

In Targu-Mures costa 100 lei la o clinica privata de dermatologie ... 100 de lei si le cauterizeaza pe toate care le ai ... am avut in zona inghinala chiar la baza si nu a durut deloc ..

Utilizator21581524091

acum 4 ani

Buna ziua.

Care este va rog Clinica din Tg-Mures ?
Doresc neaparat sa merg si eu acolo.

Va multumesc.

kEN

acum 10 ani

Chiar astazi m-am "operat" si eu la subrat. Acolo am avut, unul de atarna, era foarte complicat sa ma imbrac / dezbrac. Trebuia mereu atentie deosebita. Astazi am scapat de el. Nu doare deloc, doar intepatura acului, in rest nu se simte nimic, si nici nu dureaza mult. Evident, depinde si de mana doctorului. Eu m-am hotarat deoarece m-a vazut un doctor intamplator si sfatul lui a fost sa scap de papilomul respectiv in mod urgent. Si asa am facut, si nu regret, evident. Deci sfatul meu, ocupati-va si scapati de ele. Nu ati vrea sa stiti la ce se poate ajunge daca nu le dati importanta ;) SANATATE !

Ana Maria

acum 8 ani

Dupa cauterizare mai apar papiloane la sub brat?

Utilizator11626413210

acum 2 ani

O metodă foarte eficientă este eliminarea cu laser. Dacă doriți să-l eliminați acasă puteți face un amestec de suc de usturoi pe care îl puneți pe locul ranei cu ajutorul unei dischete.