cum sa scap de nodul?

Infectii ale pielii

Postata de ale_mak89 cu 12 ani in urma.

Acum 2 zile am observat sub barbie un nodul. Cum pot sa scap de el?Ma poate afecta nodulul acesta?

Raspunsuri (2)

ochi negri

acum 12 ani

Nodulul respectiv poate fi un ganglion inflamat.Ar fi bine sa mergi la medic(...de familie,macar)sa afli raspunsul corect si abia apoi vei sti ce-i de facut.Poate fi doar un lipom(parca asa se numesc!?)si ala se poate inciza.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar trebui sa oferiti o descriere clara a nodului, este subcutanat (sub piele), este o formatiune externa , are o consistenta ferm sau elastica, dureros sau nu, mobil sau nu. Un nodul subcutanat poate fi un hidradenom (afectarea glandei sudoripare), un lipom, un ganglion submandibular inflamat ca urmare a unor infectii dentare etc.