Coșuri pe spate piept , brațe pana la coate?

Infectii ale pielii

Postata de Utilizator11538604404 cu 5 ani in urma.

Am 29 ani , ma numesc Paula ! Am aceasta problema cu acneea, vizibila și rău !!! Ma demoralizează total , ca fata nu e un lucru plăcut sa nu poți purta un tricou , o rochie , sa mergi la mare și sa îți reapară după doar ce 3 zile îmi trecuse ! De mică am aceasta problema , nimeni nu a reușit sa rezolve cauza , trec câteva zile iar apoi reapar ! Mi-au dat pana și cortizon , am aflat după aceea ce este și nu prea mi’a plăcut , am avut și reacții adverse , m’am îngrășat ! Am luat multe antibiotice cu tetraciclina , la care am făcut o reacție extraodinar de urâta !!! Acneea pe piele 3 luni !!!! M-am dat cu benzoat de benzil , multe geluri specifice ei , tinctura de propolis , săpunuri lichide pt spălat! Cu nimic nu sa rezolvat cauza , doar pe moment mi’au trecut iar apoi la sp***ata durata reaparute! E posibil sa fie ceva alimentar ? Ce analize , sau poate o monstra , poate așa descopăr ce am !! Multumesc

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Acneea/acneea-vulgara_1337

Utilizator11538604404

acum 5 ani

Tocmai am specificat am încercat mulți medici , multe tratamente , dermatologi etc și nimic