celulita

Infectii ale pielii

Postata de cristina179112741 cu 15 ani in urma.

cine stie ceva remedii impotriva celulitei???

Raspunsuri (4)

andreea-luciana

acum 15 ani

masajul anticelulitic este foarte eficient, foarte important este sa folositi si o crema anticelulitica buna,faceti cel putin 10 sedinte de masaj.importanta este si dieta, daca nu aveti un regim alimentar adecvat ,tinut permanent, faceti degeaba masaj, se pot vedea rezultatele imediat dupa,dar nu e de durata.

acum 15 ani

Buna Silvia,

Membru112748 are dreptate; cele mai eficiente si cu rezultate rapide sunt masajele anticelulitice, mai ales daca sunt executate de catre profesionisti in saloane specializate.
Insa, pretul unui tratament cu 10 sedinte nu este de neglijat, ajungand pana la 17 milioane (daca este combinat si cu electrostimulare si impachetari).
Sa zicem ca ne permitem sa cheltuim acesti bani ca sa fim frumoase si admirate, mai ales ca ni se garanteaza disparitia celulitei. Ce nu ni se garanteaza insa, este ca efectul este de durata.
Imediat ce revenim la stilul de viata normal, ea va aparea, pt ca a fost eliminata intr-un mod artificial si in scurt timp.

Totusi, ac***a in vedere ca vara a trecut iar anotimpul rece ne da posibilitatea de a ne ascunde micile defecte, iti propun un tratament, care ce e drept e de durata, dar care te poate ajuta sa indepartezi efectul de coaja de portocala pana vara viitoare.

Despre alimentatie cred ca te-ai interesat: mai putin alcool, mai usor cu tigarile si mai ales, trebuie renuntat la sucurile cu acid.

Apoi, achizitioneaza-ti o crema anticelulitica si folii de plastic din comert (cele folosite pentru impachetarea alimentelor).

In fiecare seara, dupa dus, maseaza cat poti tu de energic zonele cu probleme cu crema anticelulitica, apoi infasoara-le in folii de plastic.
Imbraca apoi un dres sau o pereche de colanti si incearca sa dormi asa.
Dimineata, inlaturi foliile, un dus rapid si repeti procedura in seara urmatoare.

Eu folosesc acest "tratament la domiciliu" mai ales cand mi se pare ca am mai pus ceva "sunculita" pe picioare.
E drept, celulita se indeparteaza greu...dar circumferinta picioarelor scade vazand cu ochii.

Merita sa incerci..pentru mine este o formula de succes, mai ales in anotimpul rece; vara e putin mai dificil, deoarece infasurarea in folii ajuta la eliminarea tesutului adipos prin transpiratie si inchipiue-ti ca atunci cand afara sunt 30 de grade noaptea, este un chin sa dormi in colanti si infasurat in folii (iti spun din experienta :)) ).

Multa bafta!

marcus31791

acum 10 ani

Pastile pentru celulita -
http://track.cellinea.ro/product/Cellinea/?uid=2484&sid=651&pid=122&bid=adc***aec

dan gheorghe

acum 15 ani

Am folosit mult timp produse din gama Geomar si am fost multumita de ele!
Am aflat nenumarate informatii despre produse de pe acest site : http://www.probeauty.ro/.