Ce tratament pot sa iau?

Infectii ale pielii

Postata de cgd cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
de doua saptamani imi apar pe diferite parti ale corpului niste pete rosii urmate de mancarime. Ma scarpin se sparg si supureaza un lichi transparent. Am fost la medicul de familie si mi-a spus ca am o intoxicatie. Mi- a dat sa ma ung cu Advantan si sa tin regim , dar nici un rezultat. Va rog sa ma ajutati.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul dermatolog pentru evaluare si recomandari specifice.

Eugenia

acum 10 ani

Bună ziua.
Îţi recomand gelul cu siliciu organic de la firma Silicium din Spania. Este un gel antiinflamator ce are la bază doar ingrediente naturale. Găseşti detalii pe www.silicium.com sau mă poţi contacta la [email protected].