Ce am?

Infectii ale pielii

Postata de masu7 cu 12 ani in urma.

In perioada de iarna degetele picioarelor se inrosesc si ma mananca.Este o alergie la frig?Cu ce sa ma tratez?

Raspunsuri (3)

remediu homeopat

acum 12 ani

Remediul homeopat Agaricus CH9 este unul din remediile principale pt. asa ceva si are sanse mari sa ajute. Se gaseste la farmacii homeopat numai, costa 6 lei. Se p***acate o granula la fiecare 2 zile, in total de 3-4 ori si pe urma se poate vedea daca ajuta sau nu. Daca a ajutat se repeta la nevoie. In mod normal homeopatele vindeca si deci nu trebuie luat la infinit. Daca au disparut simptomele se opreste administrarea lui.

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs cel mai probabil este vorba de o tulburare circulatorie la nivelul extremităţilor care poartă denumirea de sindrom Raynaud. Ca tratament în cazul acestei afecţiuni se recomandă evitarea temperaturilor scăzute, stresului, consumul alcoolului şi tutunului. Deasemenea se recomandă efectuarea de exerciţii fizice, o bună hidratare şi purtarea de mânuşi sau îmbrăcaminte călduroasă în timpul sezonului rece.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

IN PRIMUL RAND TREBUIE SA PURTATI IMBRACAMINTE CAT MAI GROASA LA PICIOARE; CA TRATAMENT SE RECOMANDA VASODILATATOARE SI MEDICAMENTE CARE INTARESC TONUSUL VASELOR; DE PILDA, PENTOXIFILIN SAU VESSEL DUE F. CATE 2 CAPSULE PE ZI, UNA LA 12 ORE, IAR LOCAL TROXEVASIN CREMA LA 12 ORE. SE POATE ASOCIA SI VITAMINA C.