carne crescuta intr-e marginea unghiei si deget

Infectii ale pielii

Postata de cor1na cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am si eu o mare problema si as dori sa ma ajutati, bunicii mele i-a crescut intr-e marginea unghiei si degetul mic de la mana un fel de carne care o doare, mentionez ca nu este din cauza coltului de la unghie si ca a facut un tratament cu antibiotic. Astazi a fost la spital si de la chirurgie i-au propus sa-i smulga unghia, ceea ce mi se pare deplasat ac***a in vedere ca unghia este sanatoasa si nu prezinta vreo simptoma la ea. V-as ruga sa-mi dati un sfat, ce ar trebui sa faca si e ar putea fi.

Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Dr. Corneliu DOBRE

acum 12 ani

In cit timp a crescut leziunea ? Probabil este vorba despre o veruca sau un botriomicom. Adresati-va cu incredere unui medic dermatolog.
075dermato

cor1na

acum 12 ani

leziunea a crescut cam intr-o saptamana si ceva