buna

Infectii ale pielii

Postata de denisa draguta cu 13 ani in urma.

buna ziua am 23 de ani si sunt din iasi am si o antrbare daca ma poate ajuta cineva de vre-o 9 luni de zile mi -a aparut sub sanul drept un fel de pete prima data erau de culoare maron anchis dar acum s-au facut rosii si au anceput sa se antinda spre san an sus ami poate spune cineva dac stie despre ce e vorba .La anceput am crezut ca e vorba despre o intocsicatie cu alimente dar nu mi-au disparut si ancepe sa ma angrijoreze va multumesc astept raspuns

Raspunsuri (2)

elena, Iasi

acum 13 ani

Nu cred ca ti se poate da un raspuns pe nevazute. Ar trebui sa mergi la dermatologie. In iasi, d-na dr Chiriac de la Policlinica de Recuperare, sectia de dermato, este foarte draguta. Eu am fost cu fata mea care are probleme dermatologice(acnee). Iti trebuie trimitere de la medicul de familie sau, daca nu esti asigurata, platesti o consultatie care nu cred ca-i mai mult de 50 lei..... Poti scrie peGoogle ,la imagini, ''''''''pete maronii pe piele '''''''' sa le compari cu imaginile pe care vezi.

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Eu ti-o recomand pe dr. Anca Zbranca din Iasi, este un medic dermatolog de exceptie. Poate fi o dermatita, micoza, etc. in dermatologie, imaginea este cea mai importanta: conteaza textura pielii, marimea petelor, evolutia lor, etc. Nu se poate pune un diagnostic exact dintr-o descriere de cateva cuvinte...