buna yiua

Infectii ale pielii

Postata de nicoleta367130020 cu 12 ani in urma.

buna seara am si eu o problema. care ma macina de ceva timo. am fost la dermatolog pentru ca aveam niste negi in yona genitala si periodic la o data la 2 saptamani imi ies niste bunite cate 2 3 si asta de ceva timpp de aproape doi ani de zile,bubitele au zis ca agnee cea ce nu prea cred mi-a cauterizat, si mi-a zis sa iau isoprinosine cate una pe zi am luat da tot mi-au aparut negi ,iam mai ars cu o solutie de negi da tot apar . am si eu o intrebare cate pastile de isoprinosine pe zi trebuie sa iau si pentru cateva zzile sau luni. mai trebuie sa iau ceva pe langa pastile? bubitele credeti ca au legatura cu negi ? sunt disperata am fost la doi medici fara nici un rezultat. sau daca puteti sa imi recomandati uun medic din constanta bun . credeti ca e ceva grav. va multumesc ,astept raspuns urgent .

Raspunsuri (3)

Daniela

acum 12 ani

Este HPV.

nicoleta367130020

acum 12 ani

si ce e de facut?
si daca stiti cate pastile de isoprinosine pentru HPV se ia si cate zile luni

google

acum 12 ani

Cauta pe Google informatii despre HPV. Scrie '''' hpv tratament'''' SAU ALTE CUVINTE DE CAUTARE SI GASESTI MULTE INFORMATII.