Buna seara!

Infectii ale pielii Hidradenita supurativa

Postata de Uhp cu 10 ani in urma.

In urma cu 3 ani mi-a apaurt in zona inghinala o ciuperca ,la inceput era rosie si aveam permanent o usoara mancarime...nu am fost la un dermatolog am incercat cu o igiena stricta si cu spalaturi cu ceai , musetel , galbenele,, intre timp ea sa mai raspandit mai exact intre fese , ce tratament imi puteti recomanda , am folosit si ca unguent clotrimazol etc si niciun efect, piele care a fost afectata de ciuperca a devenit mai inchisa la culoare si in momentul in care ma scarpin pielea fiind subtire se desprinde iti da senzatia ca e praf! In momentul in care transpir ( la servici ) am o stare de disconfort iar acea ciupera parca devine activa( zona este umflata si daca ma scarpind parctic devine o rana deschisa! Ce imi puteti recomanda! Astept un sfat urgent daca se poate! O seara buna

Raspunsuri (1)

Andreea

acum 10 ani

Buna,. e posibil sa ai hidradenita supurativa. nu te speria..oricum trebuie sa mergi la un doctor. cu problemele de piele si mai ales in zona inghinaala nu e de glumit. multa sanatate iti doresc!