angiomul tuberos

Infectii ale pielii

Postata de micky 18 cu 12 ani in urma.

ce urmari are acest angiom neextirpat .va mult

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

In pricipiu un angiom bine protejat fata de traumatisme,cu localizare fara a periclita zonele adiacente, si fara posibilitati de erodare-sangerare ,poate fi purtat timpnelimitat
Totusi numai un consult dermatologic sau chirurgical poate sa evalueze situatia si eventuala extirpare a lui ( mai ales pentru ca -l denumiti "cavernos"..

GHITA MARIA NICOLETA

acum 9 ani

buna ziua fetita mea are 9 luni si la o luna jumatate a inceput sa i se umfle ochiuldrept si am fost la oftalmolog si ne-a spus ca are un angiom tuberos as vrea va rog sa imi spuneti daca este grav si la ce varsta se poate opera am fost la chirurg si ne-a trimis la bucuresti la spitalul GRIGORE ALEXANDRESCU daca ma exprim bn inca nu am fost pt ca nu stam cu situatia financiara bine momentan dar ne ducem in februarie ca ne-a mai spus medici ca trebuie sa treaca de un an sa o poata opera i se lasa pe pleoapa si sa invinetit va rog mult ast ras...va multumesc!