Am si eu o mica problema!

Infectii ale pielii

Postata de Tamas131457 cu 15 ani in urma.

Buna, vrea un sfat in legatura cu inigei. Miau iesit pe mana dreapta si se inmultesc. Ce ma sfatuiti sa folosesc.

Raspunsuri (3)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Cred ca ai vrut sa scrii despre negi. Eu iti recomanda sa mergi la dermatologie (daca spui ca sunt multi), pentru a-ti da cu acid sulfuric. Mai este VIROLIT ,care se aplica direct pe suprafata negului in functie de marimea si varsta acestuia.Se recomanda de 2/zi. Multa sanatate

IULIANA-ANA

acum 15 ani

BUna
Daca e vorba de negi iti pot recomnda un dermatolog in Bucuresti care foloseste un spay cu azot pt uscarea acestora, nu este dureros, se poate simti o mica usturime pe moment.
Numai bine

elena787

acum 15 ani

ciao!un tratament pt negi =DUOFILM se gaseste in italia poate gasesti si in farmaci in romania eu l am cumparat de acolo. trebuie sa te dai o data pe zii seara cel mai indicat e sa faci baie si dupa ce ai facut baie iti pui o picatura de duofilm pe nijel .il lasi pina se inalbeste solutia pe el .trebuie sa iti pui o data pe zi in maxim 5 zile se duce singur .se usuca si iti iese afara .Solutia funczioneza mie mi a trecut l am folosit doar de 3 ori . ciao