ajutor

Infectii ale pielii

Postata de alinaali cu 11 ani in urma.

am un copil de 2 ani si sa inflamat la al 2 deget de lamana dreapta si nu stiu cu ce sa l dau,am clotrimazol am auzit ca este bun,il pot sterge sa nu ajunga la infectie reau sa l apar dinainte sa l curat adica:)?multumesc

Raspunsuri (1)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

trebuie sa mergeti la un medic dermatolog deoarece asa zisa inflamatie poate fi produsa de o varietate mare de microorganisme, care fiecare au un tratament deosebit