Ajutor! ciuperca in palma

Infectii ale pielii

Postata de florin113 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
As avea si eu nevoie de putin ajutor! Cam de o luna, mi-a aparut in palma o echzema(o numesc asa, nestiind ce e), care tot creste. Mi se fac niste punctulete albe, cam ca niste cosuri, care se sparg si iese lichid din ele. Pielea se crapa, deja se face rana si e foarte dura. Cred ca ar fi o ciuperca. Nu stiu ce tratament as putea folosi. Fiind perioada sarbatorilor, am amanat cautarea unui dermatolog, nestiind pe cine as gasi.
V-as multumi enorm, daca m-ati putea sfatui.

Raspunsuri (2)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Trebuie sa mergeti la un dermatolog; poate fi vorba de o eczema dishidrozica sau de o micoza; trat. este diferit, deci medicul va decide dg. si daca aveti sau nu nevoie de alte teste (exam. micologic).

florin113

acum 11 ani

Va multumesc mult!