Ajutor,am probleme cu pielea mainilor!!

Infectii ale pielii

Postata de petrooo cu 10 ani in urma.

Buna ziua!Am si eu o problema,si nu stiu cum sa scap de ea,in urma cu vreo 3 luni am avut infectie sub o unghie,am mers la medic si mi-a dat un tratament cu antibiotic,aceasta problema sa rezolvat in schim de ceva timp mi se irita piela din jurul degetelor,imi apar niste bubite mici pline cu lichid,iar cand se sparg mi se crapa pielea foarte tare si dureaza in jur de 2 sapt pana mi se trece tot,iar din cand in cand imi apar dinou,,iar in tot acest timp,mainile ma mananca foarte tare..la farmacie mi sa dat o crema dart nu ma ajutat....tin sa mentionez ca inainte am folosit oje si geluri,dar acum de cand am aceste pb nu mai folosesc nimic.va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

george

acum 9 ani

ceva asemanator patesc si eu doar la
mana dreapta si am mincarimi puternice .asta de vreo 15 ani.apar si dupa ce crapa pielea dispar iar dupa cateva saptamani apar iar.