Vaginită micotică ?

Infectie vaginala

Postata de Utilizator11571952716 cu 4 ani in urma.

Bună, sunt însărcinată în 36 de saptamani. Pe parcursul sarcinii m-am confruntat cu vaginită micotică... Ginecologul mi-a prescris mai multe tipuri de creme vaginale însă nu am reușit să scap de această problemă. La yltima consultatie mi - a prescris LOMEXIN cremă tub. Am rugat pe cineva să mi-o cumpere din farmacie însă nu stiu dacă a luat ce trebuie intrucat mi-a adus LOMEXIN cremă vaginală, cea cu ambalajul roz. Eu i-am trimis poză cu rețeta prescrisă însă nu știu dacă a aratat-o farmacistului. Din câte am vazut pe net sunt două tipuri de Lomexin cremă... Diferența fiind că una se aplică local iar cealaltă vaginal cu aplicator. Am folosit crema dar îmi este teamă... Oare există vreo problema dacă o folosesc pe cea cu aplicator vaginal? După utilizare bebe a devenit cam agitat :(

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Medicamentele-in-sarcina/medicamentele-administrate-in-timpul-sarcinii_1118